Müşteri İlişkileri

Müşteri İlişkileri Yönetimi

  • Müşteri İlişkileri ve Faaliyet Yönetimi

YazEvi Yazılım olarak hizmetlerimizi müşteri memnuniyetini merkez alan bir yaklaşımla sürdürüyoruz. Müşteri memnuniyetini sağlama konusunda da kendi ürettiğimiz "Faaliyet Yönetimi" sisteminden faydalanıyoruz.

Faaliyet Yönetimi yazılımı, gerek proje süreçlerinde, gerek müşteri istekleri ve gerekse müşteri yardım ihtiyaçları konusunda tüm sürecin takip edildiği, kurum içi iletişimin ve müşteri bilgilendirmesinin de dahil olduğu sistemi yönetmek üzere geliştirilmiş bir yazılımdır.

Bu sayede müşteriden gelen her talep; talep zamanı, görülme zamanı, müdahale başlangıç ve bitiş zamanları, talep eden, müdahale eden personel(ler), talep içeriği ve taleple ilgili yapılanlar detayında müşterinin de online görebileceği bir ortamda tutulmaktadır. Bu sayede hem kurum içi, hem YazEvi - müşteri arasındaki bilgi akışını optimize etmektedir.

Müşteri, faaliyet yönetimi sayesinde istediği arih aralığında YazEvi tarafından kaç kere hizmet aldığını, hizmetin şeklini, süresini görebilmektedir. YazEvi'nin o müşteriye ayırdığı hizmet süresini de dönemsel olarak görebilir.

Yukarıda kısaca açıklanan müşteri ilişkisi yönetim süreci ışığında müşteri ilişkileri politikamız:

Gizlilik
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde, müşterinin YazEvi'nde bulunan tüm bilgileri bu yasanın çizdiği çerçevede korunmalıdır.

Ulaşılabilirlik
Müşterilerimiz Faaliyet Yönetimi Sistemi aracılığıyla 24 saat YazEvi Yazılım'a ulaşabilirler. Faaliyet yönetimine girdikleri istekleri sistem tarafından her aşaması kayıt altına alınarak tutulmalı ve müşterinin bilgisine de sunulmalıdır.

Çözüm Odaklılık
Müşteri talepleri konusunda optimum çözüm için çaba sarfedilmeli, müşteri memnuniyeti sağlanmalıdır.

Müşteri Odaklılık
Yapılan tüm işlemlerde olaylara müşteri gözüyle bakılmalı, süreç empatik yaklaşımla sürdürülmelidir.

Hızlı Bilgilendirme
Müşteri, işletmemiz tarafından sunulan yöntemlerle, istekleri ve projeleri hakkında online veya birebir temas yoluyla en kısa sürede bilgilendirilmelidir.

Kurum İçi İletişim
Müşteri taleplerinin karşılanması sırasında gecikmelere yol açmamak için kurum içi iletişim en üst seviyede tutulmalı, süreç Faaliyet Yönetimi Sistemine işlenerek takip edilmelidir.