İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ

REPX STUDIO

  • REPX Studio: İş Zekası ve Hızlı Raporlama Aracı

REPX Studio İş Zekası ve Web Tabanlı Hızlı Raporlama Aracı.

REPX Studio ile, işletmenizde kullanmakta olduğunuz programınıza bağlanır, kod yazmadan çok hızlı bir şekilde raporlar oluşturabilirsiniz. Üstelik REPX ile rapor oluştururken kodlama bilmenize de gerek yok.

REPX Business Intelligence Administrator Tool

Neden REPX

Kurumunuzdaki bilgi miktarı hızla artmaya devam ediyor. Rekabette yerinizi almak için bilgiye etkin ve hızlı ulaşımın gücüne ihtiyacınız var. İşte REPX, siz karar vericilere, verinizi anlamak ve yorumlamak için kolay ve kolay olduğu kadar da etkin bir yol öneriyor. REPX İş Zekâsı ve Raporlama çözümü veriye ulaşmada ihtiyaç duyacağınız farklı yolları kullanmanıza imkân sağlar. İstediğiniz veri kümelerine “metinsel” raporlar ile ulaşabileceğiniz gibi, veriye ulaşmak için PIVOT tabloları veya grafik bazlı raporları da tercih edebilirsiniz.

Diğer yandan DASHBOARD modeli ile daha kolay ve hızlı karar vermek için alış, satış, üretim gibi, birbirinden farklı konuların aynı ekranda raporlanmasını sağlayabilirsiniz.

REPX Studio İş Zekası ve Raporlama Aracı Özellikleri

REPX iş zekası ürünü işletmenizi yönetirken ihtiyacınız olan tüm raporları hızlıca oluşturmanıza ve yetkiler dahilinde çalışanlarınız, müşterileriniz ve tedarikçilerinizin web üzerinden hizmetine sunabilmenize imkan sunar.

Teknik Özellikler

Report Designer WPF ortamında geliştirilmiştir. Report Renderer IIS üzerinde çalışan bir servistir. Report Viewer HTML5 ve Silverlight üzerine kurulmuştur. Full WEB tabanlı mimari. ORACLE, SQL Server, PROGRESS veritabanlarını destekliyor Veri Modeli ve Query yetenekleri Proje bazlı geliştirme ortamı Farklı uygulamalara gömülebilen bileşen bazlı rapor tasarımı.

WEB tabanlı sunum katmanı
Güçlü, kolay ve hızlı rapor tasarımı
Zengin sunum kütüphanesi, dinamik template yapısı
Drill Down özelliği
Dinamik genişleyebilen tablolar (pivot tablolar)
Bağımsız ve özgür rapor bandları
Çoklu grafik (chart) gösterim kütüphanesi
Yeniden kullanılabilir bileşenler
Formüller
Üst seviyeli sunum bileşenleri
Renklendirilmiş zemin, ön plan ve yazı tipleri
Gerçek görüntüleme
Çok ülke dilli
Esnek yetkilendirme
Rapor üzerinde kelime arama
Şık menu tasarımı
Çoklu rapor gösterimi
Basit ve İleri Filtre arayüzü

İş Zekası ve Web Tabanlı Raporlama Aracı

REPX Nasıl Çalışır?

REPX, kullanıcılara kurumunuzdaki verilerin daha iyi anlaşılabilmesi ve karar vericilere yol gösterebilmesi için kolay ve şık arayüzler sağlar. İş amaçlı alınacak kararlar elbette hızlı, doğru ve anlaşılabilir cevaplar gerektirir. REPX İş Zekâsı çözümünün farklı görsel araçlarıyla yorumlanan verileriniz doğru kararlar almanızda size hız kazandırır. Her an yenilenen anahtar bilgiler üzerinde iş analizleri yapmanızı kolaylaştırır. Herhangi bir yazılım aracına ve dolayısıyla herhangi bir yazılım geliştiriciye ihtiyaç duymaksızın rapor tasarlayabileceğiniz REPX İş Zekâsı çözümü, aynı zamanda, tasarladığınız raporları menüye yerleştirmeniz, yetkilendirmeniz ve yönetebilmeniz için hazır araçlar sunuyor.

Otomotiv Sanayii ERP ve BI uygulaması

Büyük Data, Özet Rapor


Tak/Çalıştır kolaylığında olan, kurumunuzu 360 derece görmenize imkan veren REPX, her dakika oluşan mega bit büyüklüğündeki verilerinizden stratejiler ve dolayısıyla yeni kararlar üretebileceğiniz çıktılar almanız için tasarlandı.

Sonuç olarak REPX ile daha kısa zamanda daha iyi kararlar alabilirsiniz.

Sorularım, öngörülerim ve REPX iş Zekâsı


REPX hızlı olduğu kadar güçlü bir raporlama aracıdır.

Devir, Yürüyen Bakiye ve Dip Toplam gibi fonksiyonlara sahiptir.

Kod yazmanıza gerek bırakmayan öğrenen yapısı ile raporları pratik bir şekilde oluşturmanız için tasarlanmıştır.

Bu sayede REPX ile dakikalar içinde karmaşık raporlar hazırlamak mümkündür.

Kurumsal Kaynak Planlaması ve İş Zekası
Gıda Sanayii ERP ve BI uygulaması

REPX Dashboard

REPX’in en güçlü yanlarından birisi de DASHBOARD özelliğinin olmasıdır. DASHBOARD uygulaması ile birden farklı uygulama veritabanına bağlanıp farklı formlardaki veriyi aynı ekranda yan yana getirebilirsiniz. Ayrıca DASHBOARD uygulaması REPX raporlarının “drill down” özelliğini olduğu gibi kullanma yeteneğine de sahiptir. Bu sayede DASHBOARD üzerindeki verilerden REPX raporlarına bir tık ile ulaşabilirsiniz.

DASHBOARD modeli artık sadece üstü yöneticilere fayda sağlamak için değil, aynı zamanda bir kullanıcının daha kolay ve hızlı karar vermek için birbiriyle ilişkili verilerin aynı ekranda raporlanmasını sağlar.
REPX size DASHBOARD modeli ile kurumunuzda 360 derece veri izleme yeteneği sunuyor.

REPX Sadık Raporlama Çalışanınız


REPX ile rapor hazırlamak ve dağıtmak oldukça kolaydır.

Aynı zamanda rapor görselini tasarlamanız için geniş imkânlar sağlar.

REPX Rapor Hazırlama Sihirbazı hazır bandlar sayesinde rapor tasarımında size yardımcı olur.

Sonrasında yapmak istediğiniz ek ve değişiklerle görsellikteki inceliğinizi yansıtabilirsiniz.

Hazırladığını raporları schedule özelliği sayesinde programlayarak, tam zamanında ilgili çalışanlarınıza e-mail ile gönderebilirsiniz.

Böylece periyodik olarak gönderdiğiniz raporlarınız için zaman ayırmanıza gerek kalmaz, REPX sizin raporu sorgular ve gönderir.

Tekstil ERP ve İş Zekası
Tekstil ERP ve Üretim Takip Programı MES

REPX Drill Down

REPX’in “Drill Down” özelliği bir rapor üzerindeki veriden bir başka rapora gitmeniz için size büyük kolaylık sunar. Örneğin üzerinde tıkladığınız bir stok kodundan, ilgili stoğun hareketlerine ulaşabilirsiniz. Ya da bir fatura listesinde seçtiğiniz faturaya tıkladığınızda fatura detaylarına ulaşabilirsiniz.

Üzerinde bulunduğunuz bir kaydın hangi detaydan oluştuğunu anında görmek size bir tık ötede.

REPX’in temel felsefesi; kullanıcıya en kolay yoldan istediği detaya ulaşmasını sağlamaktır.

REPX Grafik Raporlama

REPX grafik raporlarda da çok güçlü. Sütun, Bar, Pasta ve Çizgi grafiklere sahip REPX ile aynı rapor içinde birden fazla grafik kullanabilirsiniz. REPX ile hem 2 boyutlu hem de 3 boyutlu animasyonlu grafikler tasarlanabilir. Grafikler üzerinden de tıpkı metinsel raporlarda olduğu gibi “Drill Down” özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece bir tık ile detay rapora ulaşabilirsiniz.

Pasta görünümlü grafikler görselliği yüksek bir modelle rapor sonuçlarını kullanıcıya sunar. Herhangi bir yazılım kodu yazmadan kolayca oluşturabileceğiniz raporlar işletmenize güç katacak.

Görsellik her şey olmasa da çok şeydir. Zira bir yöneticinin önünde bulunan satış rakamlarının aylara göre çizgiyle ifadesi çok daha etkileyicidir.

Otomotiv sanayii için AVAKOZA ERP - REPX

REPX Pivot Tablolar


Grafik raporlar elbette çok güzel ve hızlı okunabilen raporlardır ama yine de diyebiliriz ki, grafik sunumları aşan ihtiyaçlar da vardır. Örneğin PIVOT tablolar gibi. Değer kıyaslamalarını 8X2 boyutunda yapabileceğiniz PIVOT tablolar ara toplamlar, yatay ve dikey toplamların yanı sıra, yürüyen bakiye özelliklerini de sunar.

REPX Bileşenleri


REPX çözümü birden fazla bileşenden oluşur.


REPX Tasarımcı (Designer);
Raporların tasarlandığı ve tasarım bilgilerinin bir proje kodu altında veritabanında saklanmasını sağlayan araçtır.

REPX Görüntüleyici (Viewer);
Raporların kullanıcı arayüzünde (tarayıcıda) görüntülenmesini, filtrelenmesini, yetkilendirilmesini, ülke dili eklenmesini, tercüme edilmesini ve kullanıcı tanımlamasını sağlayan araçtır.

REPX Zamanlayıcı (Scheduler);
Raporların otomatik alınabilmesi için zaman ayarlı iş tanımlarının yapıldığı araçtır.

REPX Gösterge Paneli (Dashboard);
Bir veya daha fazla raporu, rapora ait hiçbir özelliği kaybetmeden ve aynı ekran içinde gösteren, ayrıca kendiliğinden rapor verilerini belirlediğiniz zaman aralığı içinde yenileyen araçtır.

REPX Rapor Taşıma (Import/Export);
Raporların bir REPX ortamından başka bir lokasyondaki REPX ortamına taşınmasını sağlayan araçtır.